Kibice Wisły na Narodowym. Jest decyzja PZPN w sprawie finału Pucharu Polski

MS
MS

Kibice Wisły Kraków będą mogli wziąć udział w finałowym starciu z Pogonią Szczecin na Stadionie Narodowym w Warszawie. Komisja Dyscyplinarna PZPN przychyliła się do wniosku o zawieszenie kary zakazu wyjazdu kibiców Wisły Kraków na finał Pucharu Polski w Warszawie.

Komisja Dyscyplinarna PZPN, wydała komunikat, w którym poinformowała, że kara zakazu wyjazdów kibiców Wisły Kraków została zawieszona.

„Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący trzy lata” – czytamy w komunikacie.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła pod uwagę, że kara, którą nałożono na Wisłę Kraków, nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na fakt, iż krakowska drużyna rozgrywała wszystkie mecze Pucharu Polski na swoim stadionie.

„Komisja Dyscyplinarna dodatkowo poucza Klub oraz kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia Klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski” – napisano

– Kibice Pogoni Szczecin i Wisły Kraków, widzimy się 2 maja na PGE Narodowym – napisał prezes PZPN, Cezary Kulesza.

To oznacza, że Wisła może sprzedawać bilety na mecz, który zaplanowano 2 maja o godz. 16.00 i apelować do kibiców o spokój. Każdy z uczestniczących w finale klubów będzie miał do dyspozycji 10 tys. biletów. Reszta wejściówek, na neutralne sektory trafi do ogólnej sprzedaży.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *