KR24 dla krakowian! Kiedy remont Borkowskiej? Sprawa ciągnie się od trzech lat

FK
FK

Sytuacja na ulicy Borkowskiej jest fatalna, a remontu nie będzie. Przynajmniej w tym roku…

Już trzy lata temu ulica Borkowska była w bardzo złym stanie. Teraz jest w fatalnym… To główna ulica dla wielu mieszkańców Klinów, a na zniszczonej nawierzchni można uszkodzić samochód. Jakby tego było mało, okazuje się, że również kanalizacja na Borkowskiej jest zepsuta. Po intensywnych opadach deszczu Borkowska zalewa ulicę Fałęcką.

Jeszcze przed wyborami prezydenckimi interpelację w sprawie Borkowskiej złożyli Michał Starobrat i Łukasz Gibała, krakowscy radni. Apelowali o podjęcie szybkich działań.

Remontu Borkowskiej nie będzie. Przynajmniej na razie…

W budżecie na rok 2024 nie uwzględniono remontu ulicy. Jak się okazuje projekt był na listach, ale przegrał w hierarchii z innymi.

– Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe Gminy Miejskiej Kraków zadanie nie zostało dotąd ujęte w ww. dokumentach – tłumaczył Jacek Majchrowski, poprzedni prezydent Krakowa.

Kiedy remont Borkowskiej?

Borkowska zakwalifikowała się do programu modernizacji dróg na lata 2024-2028. Kolejna szansa w roku 2025. Szefowie miasta analizują możliwość wykonania zadania przy budżecie, którym Kraków będzie dysponował w nadchodzącym roku.

Być może szybciej uda się naprawić kanalizację. Już w kwietniu Majchrowski zapowiedział, że podjęte zostaną doraźne środki, które mają poprawić odwodnienie na Borkowskiej.

KR24 był na miejscu. Sytuacja jest naprawdę zła. Droga jest tak bardzo zniszczona, że stwarza zagrożenie dla samochodów. Zobacz zdjęcia.

KR24 dla krakowian to cykl, w którym zajmujemy się sprawami lokalnej społeczności. Jeżeli chcesz zgłosić problem skontaktuj się z nami mailowo: redakcja@kr24.pl. Pomożemy!

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *