Mobilis zaprezentował nowy tabor autobusów, które wkrótce wyjadą na ulice Krakowa

KS
KS
autobus

Firma Mobilis przedstawiła docelowy wygląd autobusów, które wkrótce wyjadą na ulice Krakowa. Taki wygląd autobusów będzie stanowił większość floty. Łącznie przewoźnik będzie posiadał 151 autobusów, z czego aż 91 z nich będą to autobusy przegubowe na gaz ziemny (CNG). 

W połowie października tego roku zacznie obowiązywać nowa umowa z drugim przewoźnikiem w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. 

Autobus przegubowy Lion’s City produkcji MAN to 18-metrowe pojazdy, które będą kursowały na nowo uruchomionych liniach, ale również na już znanych pasażerom liniach obsługiwanych przez firmę Mobilis, są to m.in. linie takie jaki 129, 152, 159 czy 178. 

Dodatkowo Mobilis będzie w swojej flocie posiadał 34 autobusy standardowe również na gaz ziemny (CNG), 6 autobusów MIDI+ (CNG), 6 autobusów spalinowych Mini (Euro6) oraz 5 autobusów Mini (elektrycznych). 

Autobusy jeszcze w tym roku

Wszystkie wyżej wymienione pojazdy, które będą kursować w tym roku po ulicach Krakowa, zostaną wyprodukowane jeszcze w tym roku. Umowa zacznie obowiązywać od 19 października. Kwota, którą miasto Kraków zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całego zamówienia, to 1 383 802 894 zł brutto. Ta cena może ona ulec zmianie w związku z waloryzacjami w przyszłych latach. Nowa umowa pozwoli na kolejne działania w celu likwidowania białych plam transportowych, czyli miejsc, gdzie nie dociera krakowska komunikacja miejska. 

fot. /ZTP w Krakowie/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *