Na granicy zginął polski żołnierz. Czy wicepremier z Krakowa straci stołek?

FK
FK
Wicepremier starci stołek?

Władysław Kosiniak-Kamysz przestanie być szefem MON? Tego chce Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu.

Podczas służby na granicy zginął polski żołnierz. 21-letni Mateusz został ugodzony nożem przez imigranta, który próbował wedrzeć się do naszego kraju siłą. Ostrze trafiło w klatkę piersiową. Po kilku dniach walki o życie, dzielny żołnierz odszedł.

Kosiniak-Kamysz żegna zmarłego żołnierza

Zamarłego pożegnał Władysław Kosiniak-Kamysz. Pochodzący z Krakowa wicepremier jest Ministrem Obrony Narodowej.

– Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy. Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci – napisał szef MON.

Bosak chce dymisji Kosiniaka-Kamysza

Wielu politykom to nie wystarczyło. Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu apeluje, żeby Kosiniak-Kamysz podał się do dymisji. Według posła Konfederacji śmierć żołnierza tylko przelała czarę goryczy. Wcześniej, ujawniono, że wojskowi, którzy oddali strzały ostrzegawcze w stronę nielegalnych imigrantów zostali skuci kajdankami przez żandarmerię wojskową, a później postawiono im zarzuty.

– Oczekujemy niezależnie od tego, jakie jest wyjaśnienie tej sprawy – mianowicie, czy minister Bodnar i wicepremier Kosiniak-Kamysz o tej sprawie nie wiedzieli, czy też wiedzieli i ją ukrywali – oba warianty są tak samo kompromitujące, w związku z czym wzywamy ich obu do dymisji – zaczął Bosak.

– Skoro się nie nadajecie, ustąpcie, zróbcie miejsce tym, którzy zajmą się tym w sposób poważny, którzy nie będą dowiadywali się z portali internetowych, co dzieje się na granicy i jak traktowani są żołnierze – dodał wicemarszałek.

Natomiast Donald Tusk, premier i szef rządzącej koalicji, przyznał, że rozumie gniew ludzi. I zażądał szybkich działań.

Odebrałem meldunek Ministra Obrony Narodowej. Postępowanie Prokuratury i Żandarmerii Wojskowej wobec naszych żołnierzy budzi uzasadniony niepokój i gniew ludzi. Oczekuję szybkich wniosków i decyzji organizacyjnych, prawnych oraz personalnych – poinformował Tusk.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *