Nowy żłobek na Wzgórzach Krzesławickich. Pomieści się w nim 60 maluchów 

KS
KS
żłobek wizualizacja

Już można zobaczyć jak będzie wyglądał nowy żłobek na Wzgórzach Krzesławickich. Chodzi o placówkę przy ul. Wadowskiej.  

Zarząd Inwestycji Miejskich pozyskał koncepcję architektoniczną i program funkcjonalno-użytkowy dla pierwszego z dwóch żłobków zaplanowanych do realizacji. Wykonawcą zleconych przez ZIM dokumentów jest firma projektowa ah! design Agnieszka Hornowska z Krakowa. 

Pomieszczenia dla 60 dzieci

Żłobek powstanie przy ul. Wadowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Glinik. Będzie to budynek, zaprojektowany na rzucie zbliżonym do kwadratu i tak usytuowany, aby zapewnić optymalne warunki oświetleniowe dla maluchów. Na dwóch kondygnacjach przewidziano pomieszczenia dla ok. 60 dzieci, w tym strefy zabaw i leżakowania, jadalnie, kuchnię, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i administracyjne. Wokół zaaranżowany będzie teren zielony, a od strony ulicy znajdzie się kilka miejsc postojowych. 

Posiadając koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy jak najszybciej będziemy chcieli ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę i realizację robót budowlanych – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie. 

Warto wiedzieć, że na finiszu jest też opracowywanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego dla drugiego ze żłobków na Wzgórzach Krzesławickich. Budynek również powstanie w technologii modułowej, a miejsce opieki znajdzie tam ok. 50 dzieci.

fot. Kraków.pl

Źródło: Kraków.pl 

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *