W pięciu na jednego. Pobili i poniżyli 15-latka

KS
KS
policja

Policja w Krakowie zatrzymała 5 nieletnich sprawców, którzy zaatakowali swojego rówieśnika przy pomocy gazu pieprzowego. Cała piątka odpowie przed sądem rodzinnym. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie 24 maja otrzymali zgłoszenie o pobiciu 15-latka przez grupę nieletnich, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Okazało się, że grupa pięciu nieletnich używając siły fizycznej oraz gazu pieprzowego zaatakowała małoletniego mieszkańca Podgórza. Używając siły, zmusiła go do określonego zachowania i zabrała mu e-papierosa.

Nieletni zatrzymani i przesłuchani

Mundurowi z komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej zajmujący się przestępczością nieletnich już po kilku dniach namierzyli wszystkich sprawców. 28 maja br. chłopcy w wieku od 13 do 15 roku życia zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki. Wszyscy, w obecności opiekunów prawnych, zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Następnie usłyszeli zarzut rozboju, pobicia, oraz zmuszania innej osoby do określonego zachowania. 

Skrucha, którą okazali w czasie przeprowadzanych czynności nie uchroni ich przed stawieniem się w sądzie rodzinnym. Sąd zdecyduje o ich dalszym losie i środkach wychowawczych zgodnie z przepisami Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Źródło: kraków.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *