Szok! To najgorszy sezon w historii Wisły Kraków!

FK
FK

W 118-letniej historii Wisła Kraków jeszcze nigdy nie skończyła rozgrywek tak nisko. To jest prawdziwa tragedia zdobywcy Pucharu Polski.

To jest najgorszy sezon w historii Wisły Kraków. W całej 118-letniej historii krakowianie jeszcze nigdy nie skończyli tak nisko.

Wisła nigdy nie była tak nisko

Po porażce z Termaliką, Wisła kończy rozgrywki na dziesiątym miejscu. I to na zapleczu ekstraklasy. Do tej pory, najgorszy wynik w historii Wisła osiągnęła w sezonie 1986/1987. Na drugim szczeblu rozgrywek zajęła czwarte miejsce.

I to był jedyny raz, gdy krakowianom zdarzyły się trzy sezonu z rzędu na zapleczu. Właśnie wyśrubowali swój niechlubny rekord. A jeżeli nie dojdzie do zmian, ten stan rzeczy może jeszcze potrwać.

Z kim Wisła zagra w pierwszej lidze?

Oby nie tak długo jak w Katowicach. Tam na ekstraklasę czekano 19 lat… Udało się w ostatniej kolejce sezonu 2023/2024.

Wisłę czekają mecze z Ruchem Chorzów, ŁKS-em i Wartą Poznań, które spadły z ekstraklasy. Pewne jest, że zagra z GKS-em Katowice i drużyną z Płocka, bo podobnie jak krakowianie, nie zagwarantowali sobie prawa do gry w play-offach. W lidze zostaje Polonia Warszawa, a trójkę spadkowiczów uzupełniła Resovia Rzeszów. Oprócz niej na trzeci poziom rozgrywek spada Podbeskidzie i Zagłębie Sosnowiec.

W barażach Arka zagra z Odrą Opole, a Motor Lublin z Górnikiem Łęczna.

Podaj dalej
2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *