Wisła przygotowuje plan naprawczy. „Istnienie klubu nie jest zagrożone”

FK
FK
Wisła zostaje w pierwszej lidze

Jaka przyszłość czeka Wisłę Kraków?

Skończył się najgorszy sezon Wisły Kraków w historii. Zdobywca Pucharu Polski jeszcze nigdy w 118-letniej nie zajął tak niskiego miejsca (więcej tutaj). Szefowie klubu po przegranym 0:3 meczu z Termaliką przygotowali komunikat.

-Miejsce, które zajęła drużyna Białej Gwiazdy w tabeli ligowej, znajduje się zdecydowanie poniżej zakładanych oczekiwań sportowych. Od dłuższego czasu kompleksowej analizie poddane zostały również wszystkie aspekty funkcjonowania klubu zarówno te historyczne, jak i bieżące, które bez względu na poziom rozgrywkowy wymagają kolejnych reform – piszą szefowie Wisły.

Ale przypominają, że udało się sięgnąć po krajowy puchar…

Istnienie Wisły nie jest zagrożone

Fani obawiają się, że brak awansu oznacza jeszcze większe problemy finansowe.

– Założenia finansowe na kolejną edycję były budowane dwutorowo – w przypadku awansu do Ekstraklasy i jego braku. Oznacza to, że w funkcjonowanie Wisły Kraków nie jest zagrożone, natomiast budżet klubu wymaga ponownego dostosowania do pierwszoligowych warunków. Wpływy z tytułu wywalczonego FORTUNA Pucharu Polski oraz eliminacji do Ligi Europy/Ligi Konferencji przeznaczone zostaną na bieżącą działalność. O dalszych krokach będziemy informować w następnych tygodniach – uspokaja zarząd Wisły.

Niebawem krakowianie mają przedstawić „strategię funkcjonowania organizacji w perspektywie 3 lat, obejmującą wszystkie poziomy rozgrywkowe.”

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *