----- Reklama -----

News KR24.pl. Miasto dwa razy zapłaci za tę samą usługę?! My czekamy dwa tygodnie na odpowiedź

M N
M N

To brzmi kuriozalnie, ale wygląda na to, że coś tu jest grubo nie tak. W listopadzie miasto podpisało umowę z zewnętrzną firmą na szlifowanie torów, a teraz samo chce… kupić szlifierkę dom szlifowania torów. O co w tym wszystkim chodzi?

Miasto Kraków planuje kupić szlifierkę do torów. Podczas ostatniej sesji rady miasta radni debatowali, w jaki sposób nabyć to urządzenie. Czy powinno je kupić miasto czy może Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Temat jest wałkowany od wielu miesięcy, a jest o czym dyskutować, bo koszt takiego urządzenia to kilkadziesiąt milionów złotych.

----- Partner Działu Kraków -----

Miasto wynajmie szlifierkę i… kupi szlifierkę

Jakkolwiek zostanie to rozwiązane, Kraków ma kupić szlifierkę w przyszłym roku. Dla mieszkańców to świetna wiadomość. Szlifowanie torów chroni je przed uszkodzeniami, a to w dalszej kolejności wpływa na bezpieczeństwo i hałas generowany przez przejeżdżające pojazdy.

A więc miasto chce kupić urządzenie. Tym czasem w listopadzie został rozstrzygnięty przetarg na utrzymanie i naprawy infrastruktury tramwajowej w Krakowie na lata 2025–2028.

W opisie przetargu mogliśmy przeczytać, że wykonawca musi dysponować m.in.: ″samojezdną szlifierką torową do likwidacji falistego zużycia główki szyn w standardzie konstrukcyjnym oraz z zabezpieczeniami umożliwiającymi szlifowanie torowisk na całej infrastrukturze tramwajowej Miasta Krakowa″.

Przetarg na rok 2025 rozstrzygnięty w… listopadzie

Przetarg wygrała firma ZUE z Krakowa, która w umowie zobowiązała się utrzymywania torowiska w Krakowie w latach 2025 – 2028. To trochę dziwne, że przetarg, który obowiązuje także w roku 2025, rozstrzyga się w listopadzie. Wiele firma ZUE się w 2025 nie narobi. Ale to inna sprawa.

Bardziej palące jest pytanie, po co miastu szlifierka, skoro przez trzy najbliższe lata o szlifowanie torów dbać ma firma zewnętrzna. Swoją szlifierką. Ba, miasto zapłaci za tę usługę firmie ZUE 80 mln złotych. Za cztery (trzy) lata.

Czy ktoś tu o czymś nie zapomniał? Zapytaliśmy o sprawę w biurze prasowym magistratu, ale przez dwa tygodnie nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Więc niech czytelnik odpowie sobie sam.

MM

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *