Wiele chętnych na budowę żłobka. Placówka będzie znajdować się w Starym Podgórzu 

KS
KS
żłobek

Budowa żłobka w Starym Podgórzu cieszy się dużym zainteresowaniem, aż 5 ofert wpłynęło w ogłoszonym przez ZIM przetargu na zaprojektowanie i budowę żłobka. Placówka pomieści ok. 100 maluchów. 

Oferty są teraz analizowane przez komisje przetargową. Decyzja o wyborze najkorzystniejszej propozycji zapadnie w ciągu najbliższych tygodni. Co ważne, oferenci chcą zrealizować zadanie za kwotę niższą niż założony plan. 

Jak będzie wyglądać placówka?

Zgodnie z koncepcją i programem funkcjonalno-użytkowym, budynek nowego żłobka samorządowego przy ul. Krzemionki 33 wykonany zostanie w technologii tradycyjnej. Będzie miał niecałe 820 m2 powierzchni użytkowej, dwie naziemne kondygnacje i 6 sal. Opiekę znajdzie tam ok. 100 dzieci. 

Nie zabraknie pomieszczeń administracyjnych i socjalnych oraz zaplecza gastronomicznego. W ramach zadania, oprócz budowy samego żłobka, wykonane będą drogi dojścia i dojazdu dla samochodów i rowerów, zagospodarowana zostanie zieleń wokół budynku, powstanie plac zabaw, droga pożarowa, miejsca postojowe i ogrodzenie. 

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie opracować dokumentację projektową, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie zrealizować roboty budowlane wraz z kompleksowym wyposażeniem pomieszczeń. Na realizację zadania wykonawca będzie miał łącznie 21 miesięcy od daty podpisania umowy. 

Warto wiedzieć, że zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022–2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). W ramach tego programu dofinansowana będzie budowa i przebudowa kilkunastu żłobków w Krakowie, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat liczba miejsc w takich placówkach zwiększy się o ok. 1100.

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *