Zmiany w Kraków Airport. Odchodzi prezes Włoszek. Kto go zastąpi?

FK
FK
Zmiany w Kraków Airport

Był prezesem Kraków Airport osiem lat. Kto go zastąpi?

Radosław Włoszek był prezesem Kraków Airport przez ostatnie osiem lat. W piątek poinformował, że kończy pracę. Nowym szefem krakowskiego lotniska będzie Łukasz Strutyński.

Włoszek odchodzi z lotniska. Kto go zastąpi?

Jako prezes, Włoszek nadzorował rozwój i wzmocnienie lotniska, szczególnie w trudnych czasach globalnych wyzwań. Pod jego kierownictwem, lotnisko wznowiło i uruchomiło kluczowe połączenia, takie jak trasy do Chicago, Nowego Jorku i Stambułu, oraz otworzyło bazę dla Wizz Air. Współpraca z Turkish Airlines oraz uruchomienie nowych połączeń na Bliski Wschód i do krajów arabskich, w tym Dubaju, znacząco podniosły znaczenie Kraków Airport na mapie lotniczej.

Włoszek w pożegnaniu podkreślił również wartość współpracy z międzynarodowymi liderami branży, takimi jak Luis Felipe de Oliveira z ACI World oraz Olivier Jankovic z ACI Europe, co przyczyniło się do organizacji istotnych konferencji branżowych w Krakowie i Małopolsce.

W ciągu swojej kadencji, lotnisko rozpoczęło realizację planu rozbudowy wartego ponad 3 miliardy złotych, obejmującego rozbudowę terminala pasażerskiego i nową drogę startową. Włoszek wyraził dumę z zespołu, który stworzył i zapewnił, że pozostawia firmę w dobrych rękach, życząc sukcesów nowemu prezesowi, Łukaszowi Strutyńskiemu.

– Dziękuję za wyjątkowe pożegnanie Wam Wszystkim i za ostatni przejazd po lotnisku Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej Kraków Airport – pożegnał się były już prezes.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *