Dał pijanym 15-latkom kluczyki do samochodu. Podróż zakończyła się w rowie 

KS
KS
wypadek

W Sułkowicach doszło do zatrzymania dwóch 15-latków, którzy pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. Auto było ich znajomego, który dał im kluczyki, aby po wyjściu z zalewu wzięli ręczniki znajdujące się w pojeździe. Wykorzystując okazję nastolatkowie, postanowili ukraść samochód i sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą. Niestety ich podróż zakończyła się w rowie. 

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 28 czerwca w Sułkowicach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o skradzionym seacie. Na miejscu, w toku wykonywanych czynności mundurowi odtworzyli przebieg wydarzeń. Poszkodowanym okazał się 21-latek z powiatu wadowickiego. Opowiedział, że podczas spotkania ze znajomymi w rejonie szkoły w Sułkowicach, podeszło do niego dwóch 15-latków, których kojarzył z widzenia. Zapytali go, czy nie ma w samochodzie ręcznika, ponieważ są mokrzy po kąpieli w zalewie, a nie mają się czym wytrzeć. Natomiast 21-latek, odparł, że ma w swoim seacie papierowe ręczniki, których mogą użyć i wręczył im kluczyki.

Po pewnym czasie mieszkaniec powiatu wadowickiego odebrał telefon od znajomego. Ten zapytał, czy miał wypadek, bo jego samochód jest rozbity na poboczu. Biegnąc do miejsca, w którym miał znajdować jego samochód, spotkał jednego z 15-latków. Ten szybko powiedział, że został napadnięty i pobity, a nieznani sprawcy ukradli samochód. To kłamstwo zostało szybko wyjaśnione. Za zdarzeniem stało dwóch 15-latków z gminy Sułkowice. Skuszeni okazją, zamiast skorzystać z ręczników, postanowili wyruszyć na przejażdżkę.

Przejażdżka nie trwała długo

Sprawdzenie rajdowych umiejętności nie trwało długo i zakończyło się na ulicy Sportowej. Policjanci szybko zatrzymali nieletnich. Obydwoje byli pod działaniem alkoholu. 15-letni kierowca wydmuchał jeden promil, a pasażer o połowę mniej. Nierozważni nastolatkowie nie odnieśli poważnych obrażeń.

Teraz poniosą konsekwencje prawne swoich czynów przed sądem dla nieletnich. 
Dopuścili się krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Kierujący usłyszy również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo braku uprawnień. 

fot. /Policja Myślenice/

Źródło: Policja Myślenice

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *