Policjanci uratowali kajakarzy na środku jeziora. Wśród uratowanych był 11-latek 

KS
KS
policja

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie pełnili służbę na Jeziorze Rożnowskim. W jej trakcie uratowali trzech kajakarzy, w tym 11-letniego chłopca, którym fala zalała kajaki na środku jeziora.

Wczoraj około godziny 16:00 policjanci patrolujący zbiornik Rożnowski – młodszy  aspirant Mateusz Ogar oraz aspirant Michał Nidecki otrzymali informację o kajakarzach, którzy potrzebują pilnej pomocy. 

Pomoc na wodzie

Policjanci natychmiast popłynęli  na miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę w wodzie, który machał rękami i wzywał pomocy. Obok w kajaku, który nabierał wody, znajdował się drugi mężczyzna wraz z dzieckiem. Policjanci wyciągnęli 29-latka z wody, a z zalanego kajaku 11-letniego chłopca oraz jego 32-letniego ojca. 

Według relacji mężczyzn kajaki zalała fala, która wywróciła jeden z nich, jednocześnie zalewając drugi. Osoby były mocno wyziębione i roztrzęsione, na całe szczęście nie potrzebowały pomocy medycznej. Policjanci okryli ich kocami termicznymi i pomogli się osuszyć i uspokoić

W związku z tym małopolscy policjanci już od 26 kwietnia zapewniają porządek i bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie pełnią służbę na Jeziorze Rożnowskim, Mucharski, Czorsztyńskim, Dobczyckim, natomiast policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na Jeziorze Klimkówka. 

fot. /małopolska.policja.gov.pl/

Źródło: małopolska.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *