Skontrolowano 1000 motocyklistów. Wlepiono 118 mandatów

KS
KS
motocykl

5 maja na terenie Małopolski przeprowadzono akcje “Bezpieczny Motocyklista”. To działanie miało na celu ograniczenie zdarzeń na drogach z udziałem motocyklistów, co miało się przełożyć na zmniejszenie liczby osób zabitych lub rannych na drogach. 

Podczas tych jednodniowych działań, policjanci skontrolowali około 1000 kierujących motocyklami. Ujawnili 118 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 21 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy. Ponadto ujawniono 12 kierujących nieposiadających uprawnień do kierowania motocyklami oraz zatrzymano 30 dowodów rejestracyjnych głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. 

Działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza  w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe. 

Od początku roku w Małopolsce doszło do 61 wypadków z udziałem motocyklistów,  w których 3 poniosło śmierć, a 58 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba wypadków wzrosła o 29, liczba osób rannych zwiększyła się o 28, natomiast liczba ofiar śmiertelnych wśród motocyklistów jest większa o 2.

Źródło: Małopolska.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *