Złe wieści spod Tatr. Ceny oscypków pójdą ostro w górę!

MN
MN
Zakopane, oscypki
Zakopane, oscypki

Nie wyobrażasz sobie wyjazdu do Zakopanego bez zakupu oscypka? Czy choćby mniej szlachetnego ″serka″? Szykuj się na spore podwyżki. Oscypki będą wkrótce znacznie droższe.

Oscypki to jedne z ulubionych przysmaków turystów wybierających się pod Tatry. Charakterystyczny smak jednoznacznie kojarzy się z Zakopanem. Teraz oscypki mają być droższe, a górale zrzucają winę na urzędników.

Serki i oscypki najczęściej kupujemy na straganach stojących wzdłuż Krupówek. A dzierżawa tych stoisk jest coraz bardziej kosztowna. Górale twierdzą, że urzędnicy podnieśli ceny wywoławcze w przetargu na dzierżawę stoisk do sprzedaży o jedną piątą.

– Oni oszaleli. Na Zakopane sypią się gromy za to, jak jest w mieście drogo. Wszyscy mówią, że górale to zdziercy. Miasto niby publicznie obiecuje z tym walkę, a tu w przetargu bomba. Ceny wywoławcze za kramy podnieśli o 20 proc. w stosunku do tego, ile wynosiły rok temu – powiedział w rozmowie z „Onetem” pan Władysław, jeden z dzierżawców.

Za stoisko pod Gubałówką w zeszłym roku trzeba było zapłacić czynsz w kwocie minimum 10 296 złotych. W tym roku cena wywoławcza to 12 355 złotych.

Zdaniem ″Onetu″ górale będą chcieli zrekompensować te straty podniesieniem cen za oscypki i serki. A więc ceny mogą pójść w górę o około 20 procent.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *