Najwyżej położona plaża w Polsce. To i wiele więcej podczas lata w Zakopanem 

KS
KS
Gubałówka

W te wakacje Gubałówka zmieni się w niezwykłe miejsce z wieloma ciekawymi atrakcjami. Dodatkowo uwielbiana góra na czas wakacji zamieni się w najwyżej położoną plażę w Polsce z letnią strefą rozrywki. 

W sobotę, 6 lipca na Gubałówce (1120 m n.p.m.) w ośrodku turystycznym Grupy PKL otwarta zostanie najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce. 

Ale to nie wszystko, bo odwiedzając tę zakopiańską atrakcję możemy być pewni, że aż cztery dni w tygodniu – przez całe lato – czekać na nas będą nowe i nietuzinowe zabawy. Hawajskie animacje, warsztaty artystyczne, rugby dla dzieci, góralskie zabawy – to tylko niektóre z nich. 

Hawajskie animacje 

W każdy letni wtorek, z wyjątkiem 23 lipca, na Gubałówce poczujemy egzotyczny klimat Hawajów. Na tutejszej plaży czeka na nas mnóstwo zabaw inspirowanych tropikalnymi miejscami.  

Swoich sił spróbujemy w hawajskim limbo, zabawy polegającej na przejściu pod kijem umieszczonym między dwiema pionowymi tyczkami. Nie zabraknie również gorącej zumby i tradycyjnego hawajskiego tańca hula z pomponami, charakterystycznymi spódniczkami oraz kwiecistymi naszyjnikami. We wtorki także weźmiemy udział w zabawach z przeciąganiem liny czy zagramy w klasy na piasku. 

Rugby dla dzieci 

Wakacyjne środy na Gubałówce to przede wszystkim czas na zabawy i gry ruchowe. Najmłodsi spróbują swoich sił w plażowym rugby, to po piłce nożnej druga najpopularniejsza dyscyplina drużynowa na świecie. Warto wspomnieć, że na Gubałówce podczas środowych spotkań z rugby obecni będą zawodnicy Kadry Narodowej Mężczyzn Rugby – zawsze 3 trenerów. 

Warsztaty artystyczne 

Letnie czwartki w ośrodku PKL na Gubałówce upłyną na warsztatach artystycznych i rękodziełach. W trakcie zajęć, na najwyżej położonej w kraju plaży, wykonamy wakacyjne pamiątki. Stworzymy swoją niepowtarzalną ramkę na pamiątkowe zdjęcie z wakacji, a także wykonamy pocztówkę z Zakopanego czy kolorowe breloczki, zawieszki albo magnesy na lodówkę. Chillout na kocu pozwoli na odprężenie, a własnoręcznie wykonane gadżety będą zdecydowanie najlepszym upominkiem z wakacyjnego wyjazdu. 

Podróż do regionalnych tradycji 

Wakacyjne soboty na Gubałówce to podróż do regionalnych, podhalańskich tradycji. Jeśli wówczas planujemy odwiedzić ośrodek PKL z niezapomnianym widokiem na Tatry możemy przygotować się na mnóstwo żywiołowych atrakcji. Tańce, porywająca muzyka i dynamiczne zabawy zręcznościowe – krótko mówiąc Góralskie Śpasy. Do udziału w wydarzeniach PKL zachęca nie tylko mieszkańców, ale i turystów, którzy będą mogli zapoznać się z podhalańskimi tradycyjnymi zabawami. 

Na plaży na Gubałówce nie zabraknie również pysznych przekąsek m.in.: gofrów, lodów, zapiekanek, tradycyjnych oscypków czy grillowanych dań. 

Tatrzański Festiwal Minerałów i Biżuterii

Od 20 do 28 lipca Letnia Strefa Rozrywki zamieni się w Tatrzański Festiwal Minerałów i Biżuterii. Podczas wydarzenia miłośnicy kamieni będą mogli nie tylko obejrzeć piękne okazy, ale i zakupić surowce oraz biżuterię. W tych dniach nie będzie zabaw na plaży, za to wypełnią ją stanowiska z niesamowitymi eksponatami. 

Wszystkie informacje na temat wakacyjnych aktywności oraz przygotowanych atrakcji w ośrodkach Grupy PKL znajdują się na stronie www.pkl.pl

fot. /PKL/

Źródło: PKL

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *