Bohater głośnej afery wystartuje w Małopolsce z list Konfederacji

FK
FK
fot: Facebook Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun chce się dostać do Parlamentu Europejskiego. Wystartuje z małopolskiej listy Konfederacji.

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek informowaliśmy, że w okręgu świętokrzysko-małopolskim listę PO otwierał będzie Bartłomiej Sienkiewicz, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (tutaj). Wiemy, że PiS wystawi Beatę Szydło, byłą premier (tutaj). Poznaliśmy kandydatów Konfederacji. Drugie miejsce na liście będzie miał bohater głośnej afery.

Grzegorz Braun wystratuje w Małopolsce

Chodzi o Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji 12 grudnia zakłócił uroczystość związaną z żydowskim świętem Chanuki. Użył gaśnicy by zgasić płomień tradycyjnej chanukiji. Przy okazji naraził uczestników obchodów na uszczerbek na zdrowiu.

Teraz Braun chce dostać się europarlamentu. Konfederacja idzie do wyborów z hasłem: „Chcemy żyć normalnie”.

Potwierdzam: Będę miał zaszczyt wzmacniać kampanię Konfederacji z miejsca drugiego na liście małopolsko-świętokrzyskiej – przekazał Interii.

Jak udało nam się ustalić „jedynką” Konfederacji w okręgu świętokrzyskim-małopolskim będzie Konrad Berkowicz. To poseł związany z Nową Nadzieją Sławomira Mentzena. W 2024 kandydował na prezydenta Krakowa, ale nie dostał się do drugiej tury. Berkowicza w pierwszej turze poparło około 5 proc. wyborców. Uzyskał 14854 głosów.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *