Budowa żłobka na os. Widok cieszy się dużym zainteresowaniem

KS
KS
żłobek

Dużym zainteresowaniem firm budowlanych cieszy się pomysł budowy żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a. Dotychczas złożono osiem ofert. Placówka na osiedlu Widok ma pomieścić około 150 dzieci.

Zgodnie z planem będzie to budynek niepodpiwniczony z dwoma kondygnacjami i płaskim dachem. Sale dla dzieci będą zlokalizowane od strony wschodniej, zachodniej i południowej, co pozwoli na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Główne wejście zaplanowano na elewacji frontowej od strony północnej. Budynek będzie realizowany w technologii modułowej. 

Do dyspozycji maluchów będzie 8 sal z sanitariatami, sala warsztatowa z węzłem sanitarnym. Nie zabraknie zaplecza administracyjno-socjalnego, gabinetów terapeutycznego i pielęgniarskiego i zaplecza kuchennego. W ramach zadania zagospodarowane będzie otoczenie żłobka. 

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na budowę nowej placówki wpłynęło aż 8 ofert. Propozycje są obecnie analizowane. Co ważne, część z nich mieści się w założonym budżecie wynoszącym blisko 18 mln zł. 

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji zezwalających na realizację robót oraz wybudowanie nowej placówki. W tym celu konieczne będzie wyburzenie starego budynku przedszkola. Planowany termin realizacji wszystkich elementów zadania ma wynieść 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. 

Zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022-2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

fot. /Kraków.pl/
Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *