Co najbardziej denerwuje nas w tramwajach? Nietypowa sonda MPK

KS
KS
tramwaj i pasażerowie

MPK w Krakowie stworzyło sondę, w której przez ostatnie 2 miesiące można było głosować na zachowania pasażerów w komunikacji miejskiej, które najbardziej przeszkadzają podróżującym. Jakie są to zachowania?

Przez ostatnie dwa miesiące na stronie internetowej można było głosować na zachowania pasażerów w komunikacji miejskiej, których najbardziej oczekujemy. W sumie oddano prawie 3 000 głosów. 

Okazuje się, że najbardziej oczekujemy od innych tego, że nie będą słuchać głośnej muzyki. Tak odpowiedziała co trzecia osoba biorąca udział w głosowaniu (33 proc.). 

Na drugim miejscu najbardziej oczekiwanych zachowań jest nieblokowanie drzwi w tramwajach i autobusach. Chodzi o te sytuacje, gdy do pojazdu nie da się wejść lub wysiąść tylko dlatego, że drzwi blokują pasażerowie, pomimo tego, że środku pojazdu jest sporo miejsca, w tym także wolne miejsca siedzące. Na to zachowanie wskazało aż 26 proc. głosujących.

Jako trzecie najbardziej oczekiwane zachowanie zostało wskazane ustąpienie miejsca innej osobie, która tego potrzebuje (o tym cały czas MPK SA w Krakowie przypomina prowadząc kampanię „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca”). Tak zadecydowało (14 proc.) głosujących.

Od współpasażerów oczekujemy także, że nie będą śmiecić w pojazdach (11 proc.), będą ściągać plecak podróżując w tramwaju i autobusie (10 proc.) oraz tego, że oddadzą znaleziony przedmiot, który ktoś inny pozostawił (6 proc.). 

Korzystając z komunikacji miejskiej warto o tych oczekiwaniach naszych współpasażerów pamiętać.

Źródło: mpk.kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *