Krakowski Kiermasz Książki już w ten weekend 

KS
KS
Krakowski Kiermasz Książki

W Krakowie odbędzie kolejna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (5–7 lipca) na placu św. Marii Magdaleny. 

Kiermasz rozpoczyna się już w piątek o godz. 11.00, a w pozostałe dni w godz. 10.00–20.00.

Krakowski Kiermasz Książki wrósł już przez lata w pejzaż życia kulturalnego miasta, ciesząc się niezmiennie popularnością wśród miłośników dobrej książki. Na stoiskach antykwariuszy i bukinistów natomiast można upolować prawdziwe czytelnicze perełki, których na co dzień nie znajdziecie w księgarniach i antykwariatach. Dodatkowo rzadkie wydania, wybitni ilustratorzy, wspaniali autorzy – to wszystko czeka na czytelników.

„Szukam słowa” to hasło, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej. Właśnie na kiermaszu mamy szansę podjąć – wzorem poetki – poszukiwanie słów znaczących, ważnych, mocnych. Ponadto, z racji równoległego trwania wydarzenia poświęconego innemu związanemu z Krakowem nobliście – Festiwalu Miłosza – na każdym ze stoisk znajdziecie jego książki. 

Warsztaty podczas kiermaszu

Lipcowa edycja kiermaszu stanowi doskonałą okazję do wzięcia udziału w warsztatach introligatorskich poświęconych szyciu japońskiemu. To jedyne w swoim rodzaju warsztaty rękodzielnicze, podczas Których uczestnicy nauczą się, jak własnoręcznie stworzyć estetyczny, trwały i również praktyczny notes za pomocą tradycyjnej japońskiej techniki. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę w godz. 12.00–14.30. 

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku, dodatkowo przypomina o bogatych antykwarycznych tradycjach pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. 

Kolejne tegoroczne edycje Krakowskiego Kiermaszu Książki odbędą się w dniach 9–11 sierpnia oraz 27–29 września. 

Więcej informacji na Facebooku Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *