Małopolski PiS murem za Kmitą? To dlaczego nadal nie jest wybrany?

FK
FK
Łukasz Kmita, nowy szef małopolskiego PiS

Małgorzata Wasserman stoi murem za Łukaszem Kmitą. Czy we wtorek Małopolska będzie miała marszałka?

W poniedziałek znowu nie udało się wybrać marszałka województwa małopolskiego. Łukasz Kmita, kandydat PiS stanął w szranki z Krzysztofem Klęczarem z PSL-u. Bliżej uzyskania stanowiska był kandydat opozycji, ale nie zdobył wymaganej liczby głosów. Marszałka wybiera większość bezwzględna, a ta w małopolskim sejmiku wynosi 20 głosów.

Kolejna próba wyboru marszałka już we wtorek

Kolejna próba już we wtorek o 18. Jan Tadeusz Duda, przewodniczący zapowiada, że wybory będzie przeprowadzał do skutku. Dopóki nie uda się wybrać marszałka.

W poniedziałek Klęczar nawoływał małopolski PiS, który w sejmiku ma większość do zmiany kandydata.

– Dziękuję za głosy. Oświadczam, że projekt, z którym wyszliśmy w dniu dzisiejszym został przetestowany. W dalszym ciągu nie będę ścigał kolegi Kmity. Jestem przekonany, że większość sejmikowa zgłosi kandydata, który będzie odpowiadał większości i nie będzie to moja skromna osoba – mówił PSL-owiec.

Małopolski PiS murem za Kmitą

Ale to się raczej nie stanie. Bo kluczowe osoby wywodzące się z małopolskiego PiS-u popierają Kmitę.

– Chciałabym, aby dla wszystkich było jasne, iż Prezes Partii i kierownictwo PiS jednogłośnie wskazało na Łukasza Kmitę. To wprost wynika ze statutu – napisała Małgorzata Wasserman na Twitterze.

– Apeluje i proszę moich kolegów i koleżanki z Sejmiku Małopolskiego – w imię dobra Polski i regionu – nie rozbijajcie naszej jedności, nie oddajcie Sejmiku w ręce osób które demolują Polskę, łamią prawo i wpędzają polskie rodziny w biedę – dodała.

Nieoficjalnie wiadomo, że bunt radnych PiS jest spowodowany tym, że ogólnopolskie kierownictwo partii narzuciło swojego kandydata z góry. Krnąbrni politycy chcieliby sami wskazać, kto zostanie marszałkiem.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *