Montaż zadaszenia nad schodami przy MDA. Będą gotowe pod koniec wakacji

KS
KS
zadaszenie

Niedawno zakończył się pierwszy etap montażu nowych ruchomych schodów przy Małopolskim Dworcu Autobusowym w Krakowie. Wkrótce ruszy montaż zadaszenia. 

Nowe schody ruchome, które pod koniec maja br. przypłynęły i przyjechały do Krakowa, są już zmontowane na miejscu, przy dworcu autobusowym MDA. Jak zapewnia producent, deszcze, które w ostatnich dniach występowały w mieście, w żaden sposób im nie zagroziły. Co więcej, są one przystosowane do pracy na zewnątrz. Niemniej, schody zostaną wyposażone w zadaszenie izolujące je od zmiennych warunków atmosferycznych. 

Schody po zamontowaniu i pomyślnych testach, zostały zabezpieczone specjalną folią. Żeby nie uległy żadnemu przypadkowemu, mechanicznemu uszkodzeniu, w toku dalszych prac montażowych. 

Specjalne tafle szkła

Obecnie stalowa konstrukcja zadaszenia poddawana jest procesowi cynkowania. Następnie zostanie przetransportowana na miejsce i zamontowana nad nowymi schodami. Aktualnie, trwają jeszcze ostatnie pomiary geodezyjne w miejscu usytuowania konstrukcji zadaszenia. 

W ostatnim etapie, w sierpniu, stalowa konstrukcja zadaszenia zostanie wyposażona w specjalne tafle szkła. 

Schody wraz z zadaszeniem będą gotowe i oddane do użytku pod koniec sierpnia br. 

for. /ZDMK/

Źródło: ZDMK

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *