Nieoficjalnie. Łukasz Kmita nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego

MN
MN
Łukasz Kmita
Łukasz Kmita

Klamka zapadła. Łukasz Kmita będzie nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego – dowiedział się portal KR24.pl.

Decyzja zapadła na najwyższych szczeblach w PiS, a w czwartek została potwierdzona podczas posiedzenia radnych PiS sejmiku województwa.

Formalnie ma zostać podjęta przez sejmik. Pierwsze posiedzenie odbędzie się po weekendzie majowym. PiS ma większość, więc skoro udało się uzyskać wewnętrzne porozumienie, decyzja będzie już formalnością.

Kim jest Łukasz Kmita?

Łukasz Kmita urodził się w 1985 roku w Olkuszu. Studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Politologia w 2010 roku uzyskał tytuł magistra. W 2017 ukończył także studia na podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach wspólnie z Uniwersytetem Technicznym w Brnie – Międzynarodowe Studia Menadżersko-Finansowe. W CV ma także Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Kmita dwukrotnie był radnym gminy Olkusz, a w sierpniu 2020 roku objął stanowisko Wojewody Małopolskiego. W wyborach parlamentarnych w 2023 z powodzeniem kandydował z ramienia PiS do Sejmu X kadencji. W konsekwencji 2 listopada tego samego roku przestał pełnić funkcję Wojewody. W 2024 roku bez powodzenia kandydował na prezydenta Krakowa.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *