Nowe osiedle na terenie dawnej drożdżowni w Krakowie. Ruszyła już sprzedaż mieszkań i domów 

KS
KS

Na terenach dawnej drożdżowni w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie powstaje zupełnie nowe osiedle. Budowa i sprzedaż na Osiedlu Nowa Drożdżownia została podzielona na trzy etapy. Sprzedaż mieszkań w ramach drugiego etapu już ruszyła.

To wyjątkowa inwestycja w południowo-wschodniej części Krakowa, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Nazwa trafnie nawiązuje do lokalizacji, w której powstaje nowoczesny kompleks mieszkaniowy. Ulica Drożdżowa to teren dawnej drożdżowni w Bieżanowie – miejsce naznaczone historią. W drugiej połowie XIX w. Bieżanów, wówczas wieś, była własnością rodziny Czecz de Lindenwald. Ta pozostawiła po sobie wiele trwałych śladów, m.in. niedziałającą już Fabrykę Drożdży i Spirytusu Stanisława Porębskiego i Jana Czecza w Bieżanowie. Działalność nie przetrwała do czasów współczesnych, ale obiekt pozostał… 

Idea inwestycji od początku jest jasno sprecyzowana: scalić ze sobą teraźniejszość, potrzeby jutra, ale i… przeszłość – przywrócić blask starym budynkom fabrycznym. To istotny punkt w całym przedsięwzięciu. Docelowo obszar działki zostanie przekształcony w nowoczesną zabudowę mieszkalno-usługową, kameralną, ale maksymalnie funkcjonalną, o wysokim standardzie wykończenia.

I etap inwestycji

Zakończenie I etapu inwestycji jest planowane na 31 grudnia. To oznacza, że już za nieco ponad pół roku mieszkania będą gotowe dla przyszłych mieszkańców. 

II etap inwestycji

II etap oferuje klientom 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdować się będą 53 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 95 mkw. Do każdego mieszkania przynależeć będzie balkon, loggia lub prywatny ogródek. II etap jest już w sprzedaży.

III etap inwestycji

III etap będzie miał 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdować się będzie 40 mieszkań o różnej powierzchni 34 do 91 mkw. Do każdego mieszkania przynależeć będzie balkon, loggia lub prywatny ogródek.

Na ulicy Drożdżowej w Krakowie do sprzedaży są zarówno domy w zabudowie bliźniaczej, jak i mieszkania w niskiej zabudowie wielorodzinnej. Lokale o przeznaczeniu usługowo-handlowym – wszystkie o funkcjonalnym układzie i zróżnicowanej powierzchni, wzbogacone o liczne rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia. Chodzi tutaj o: duże przeszklenia, balkony, loggie, prywatne ogródki, cichobieżne windy, garaż podziemny. Dodatkowo naziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie, stację do ładowania samochodów elektrycznych, czy monitoring.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Tętnowski Development.

fot. nowadrozdzownia.pl
Źródło: nowadrozdzownia.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *