Pierwsze decyzje nowego prezydenta. Strefa Czystego Transportu jeszcze poczeka

KS
KS
Strefa Czystego Transportu

Aleksander Miszalski zadecydował. Strefa Czystego Transportu nie wejdzie w życie z dniem 1 lipca.

Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa zadecydował, że Strefa Czystego Transportu nie może wejść w życie od 1 lipca tego roku. Według prezydenta Kraków nie jest przygotowany technicznie.

W tej sytuacji są dwa wyjścia. Albo uchylić obecną uchwałę w sprawie SCT, co jest w kompetencjach miejskich radnych i napisać uchwałę od nowa, albo dokonać zmian w obecnej uchwale np. terminowych, czasu i obszaru obowiązywania – twierdzi prezydent Miszalski.  

Strefa Czystego Transportu jednak nie od lipca

Przypomnijmy, 11 stycznia 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie unieważnił dotychczasową uchwałę o SCT. Wyrok jest nieprawomocny, ponieważ wpłynęły na niego dwie skargi kasacyjne. 

Jedną złożył mieszkaniec Bartłomiej Krzych, który zaskarżył wyrok w punkcie I. Drugą złożyła fundacja Frank Bold, która zaskarżyła wyrok w punkcie III, w którym WSA stwierdził nieważność całej uchwały o SCT. Stąd w obu zaskarżonych punktach wyrok WSA nie jest prawomocny. 

Oznacza to, że na ten moment uchwała obowiązuje, a zgodnie ze stanem faktycznym na dzisiaj, jej założenia zaczęłyby obowiązywać od 1 lipca 2024 r., zgodnie z zapisami przyjętymi przez Radę Miasta Krakowa 23 listopada 2022 r. 

Tutaj więcej informacji na temat Strefy Czystego Transportu: https://kr24.pl/krakow/krakow-strefa-czystego-transportu-moze-ruszyc-juz-1-lipca/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *