Prezydent żegna legendę: „Kraków nie będzie brzmiał tak samo”

FK
FK

Choć wiemy, że Kraków już nigdy nie będzie brzmieć tak samo, to nie domykamy drzwi – napisał Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.

20 maja odbył się pogrzeb Jacka Zielińskiego. To legendarny muzyk, założyciel grupy Skaldowie. Zieliński pochodził z Krakowa. To tu odbywały się pierwsze próby zespołu, który zrewolucjonizował polski rynek muzyczny.

Prezydent Krakowa żegna Zielińskiego

Zielińskiego żegnało wiele znakomitych osobistości (więcej tutaj). Na pogrzebie pojawił się Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa. Po ceremonii zamieścił emocjonalny wpis na Twitterze.

– Pożegnaliśmy dziś Jacka Zielińskiego, legendarnego kompozytora i muzyka. Panie Jacku, dziękujemy za Pana wrażliwość, wspaniałą muzykę i radość, którą przez lata dzielił się Pan z nami. Choć wiemy, że Kraków już nigdy nie będzie brzmieć tak samo, to nie domykamy drzwi – napisał prezydent Krakowa.

To nie koniec, bo wieczorem w Nowohuckim Centrum Kultury, muzycy zagrają koncert ku pamięci Zielińskiego. Pojawią się na nim Skaldowie i artyści zaprzyjaźnieni z zespołem.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *