FK
FK
Mamy finał igrzysk olimpijskich!

Polacy są wielcy! Mamy finał igrzysk olimpijskich!

Reprezentacja Polski siatkarzy awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, pokonując USA 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13). To pierwszy taki sukces od złotego medalu w Montrealu w 1976 roku.

Mecz półfinałowy był pełen emocji. Polacy rozpoczęli od zwycięstwa w pierwszym secie, ale Amerykanie wyrównali w drugim. Trzecia partia przyniosła dominację USA, jednak podopieczni Nikoli Grbicia zdołali się podnieść i doprowadzić do tie-breaka.

W decydującym secie Polska wyszła na prowadzenie 8:5 przy zmianie stron. Mimo prób powrotu rywali, Biało-Czerwoni utrzymali przewagę, wygrywając 15:13.

Kluczową rolę odegrali Tomasz Fornal i Norbert Huber, zdobywając ważne punkty w końcówkach setów. W składzie Polski wyróżnili się również Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski i Marcin Janusz.

Zwycięstwo nad USA, drużyną z pięcioma medalami olimpijskimi, w tym trzema złotymi, potwierdza wysoką formę polskiej reprezentacji. Teraz przed Biało-Czerwonymi finałowy mecz i szansa na drugi w historii złoty medal olimpijski w siatkówce.

Polska – USA (25:23, 25:27, 14:25, 25:23)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Norbert Hubert, Paweł Zatorski (L) oraz Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Kamil Semeniuk

USA: Matthew Anderson, Aaron Russell, Torey Defalco, Micah Christenson, Maxwell Holt, Taylor Averill, Erik Shoji (L) oraz Micah Ma’a, Thomas Jaeschke