Jechał pijany hulajnogą elektryczną. 23-latek ukarany bardzo wysokim mandatem

KS
KS
policja

Policjanci złapali 23-latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna z ponad 0,7 promila w organizmie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

3 maja br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu, podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, na ul. Krakowskiej zauważyli mężczyznę, który poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną, a jego styl jazdy wskazywał, że może być on pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia. 

23-letni mieszkaniec gminy Andrychów był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami ukarali 23-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. 

Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 złotych.

Źródło: Małopolska.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *