Poznaj dzieje drogownictwa. Wystawa zabytkowych maszyn drogowych

KS
KS
muzeum drogownictwa

Już w najbliższy weekend 29-30 czerwca już po raz siódmy odbędzie się „Nocne Zwiedzanie” na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wystawę maszyn drogowych można będzie oglądać od godz. 14 do 22. Na miejscu czeka też wiele innych atrakcji. 

Muzeum mieści się na terenie Zespołu Historii Drogownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczucinie, przy ul. 1-go Maja 39 w ciągu drogi krajowej nr 73. Będzie to już VII NOCNE ZWIEDZANIE, czyli spotkanie stanowiące ciekawą alternatywę dla festynów i imprez masowych organizowanych w okresie wakacyjnym.  

Gra terenowa i wiele więcej

W najbliższy weekend każdy uczestnik będzie mógł zaangażować ciało i umysł do gry terenowej, która zostanie przeprowadzona na rozległym terenie Muzeum. Dla osób biorących udział czeka rozwiązywanie zagadek i dobra zabawa. Przygotowano wiele atrakcji, które nie są dostępne na co dzień, między innymi: nocne kino plenerowe, uruchamianie zabytkowych maszyn czy też samodzielne wykonywanie odblasków.  

Muzeum zachęca do odwiedzin wszystkich użytkowników dróg. Na wydarzenie można wybrać się rodzinnie lub indywidualnie, wstęp i parking jest bezpłatny. Podczas wydarzenia przybliżona zostanie historia drogownictwa, techniki drogowej i dzieje zawodu drogowca. Obiekt jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

fot. /GDDKiA/

Źródło: GGDKiA

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *