Spada liczba chętnych na prawo jazdy. Młodzi wolą przewozy na aplikację

M N
M N

Prawo jazdy stanie się mniej powszechne? Jak informuje „Gazeta Krakowska” na przykładzie Tarnowa, maleje liczba osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy. – Śmiem twierdzić, że wpływ na to ma coraz większa popularność i dostępność taksówek na aplikację – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Paweł Gorgul.

Z podsumowania pierwszego półrocza wynika, że egzaminatorzy MORD w Tarnowie od stycznia do końca czerwca przeprowadzili w sumie niespełna 9800 egzaminów praktycznych na wszystkie kategorie praw jazdy. To prawie półtora tysiąca mniej niż w analogicznym okresie w poprzednich latach. Aż 900 egzaminów praktycznych mniej przeprowadzono na najpopularniejszą – kat. B, uprawniającą do kierowania samochodami osobowymi – czytamy w ″Gazecie Krakowskiej″.

Młodzi wolą przewozy na aplikację

Zdaniem dyrektora tarnowskiego MORD-u, Pawła Gorgula ma to związek z coraz dostępniejszymi cenami przewozów na aplikację.

– Koszt kursu na prawo jazdy, ale też samego egzaminu, a docelowo kupienia samochodu i utrzymywania go przeraża wielu młodych ludzi. Zamówienie taksówki jest tańsze i wygodniejsze, stąd wyrobienie prawa jazdy niejednokrotnie odkładają na później – zwraca uwagę.

Co ciekawe, rośnie liczba chętnych do wyrobienia prawa jazdy na motocykl. Duża część zdających w Tarnowie to osoby z Krakowa. Wynika to z krótszego czasu oczekiwania na egzamin.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *