----- Reklama -----

To jakaś plaga! Pijany kierowca chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

FK
FK

W Bochni mogło dojść do tragedii! Pijany kierowca miał zawieźć dzieci na wycieczkę.

Czujność policji z Bochni zapobiegła potencjalnej tragedii. Funkcjonariusze drogówki udaremnili wyjazd na szkolną wycieczkę autokaru prowadzonego przez nietrzeźwego kierowcę.

Pijany kierowca z Bochni miał prowadzić autokar z dziećmi

Jak informuje 112małopolska.pl (tutaj) incydent miał miejsce 10 października rano na ulicy Kazimierza Wielkiego w Bochni. Podczas rutynowej kontroli przed planowaną wycieczką uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, policjanci wykryli u 46-letniego kierowcy 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Konsekwencje dla kierowcy, mieszkańca gminy Łapanów, były natychmiastowe – odebrano mu prawo jazdy. Czekają go również dalsze sankcje prawne.

Przewoźnik szybko zareagował na sytuację, wysyłając zastępczy autokar z trzeźwym kierowcą, spełniający wszystkie wymogi techniczne. Dzięki temu uczniowie mogli bezpiecznie wyruszyć na zaplanowaną wycieczkę.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *