To mogło się skończyć tragicznie… Założyli się o podpalenie pustostanu

KS
KS
podpalony pustostan

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Gdowie ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenie pustostanu. Okazało się, że podpalenie pustostanu było celowe. 

Wszystko działo się w nocy 11 maja br. po otrzymaniu informacji o płonącym pustostanie policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Strażacy ugasili ogień, a mundurowi rozpoczęli swoją pracę. 

Założyli się o podpalenie pustostanu. Zostali aresztowani

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego, głównie zeznań świadków oraz analizie nagrań z monitoringu, wytypowali potencjalnego sprawcę. Już następnego dnia, mężczyzna został zatrzymany. Podpalaczem okazał się 46-letni mężczyzna, który zamieszkiwał w podpalonym pustostanie. Kryminalni dotarli również do drugiego z mężczyzn. 31-latek został również zatrzymany. Jak ustalili policjanci, podpalenie było skutkiem zakładu pomiędzy mężczyznami o to, czy pomieszkujący w pustostanie będzie w stanie podpalić swoje lokum. 

Mężczyźni podejrzani o podpalenie pustostanu usłyszeli już zarzuty. 46-latek odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa w związku ze zniszczeniem mienia poprzez podpalenie, a jego kolega za podżeganie do tego przestępstwa. 

Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 46-letniego mężczyznę tymczasowo na 3 miesiące. Prokurator wobec podejrzanego 31-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 

fot. /małopolska.policja.gov.pl/

Źródło: małopolska.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *