Nowoczesny ośrodek sportowy w Mogile ma nowego operatora

MN
MN
Kompleks sportowy w Mogile (fot. Grawit Nosiadek/ZIS)
Kompleks sportowy w Mogile (fot. Grawit Nosiadek/ZIS)

MKS Krakus Nowa Huta został operatorem składającego się m.in. z oświetlonych boisk ze sztucznymi nawierzchniami i budynku świetlicy środowiskowej kompleksu sportowego w Mogile, zlokalizowanego na rogu ulic Syrachowskiej i Klasztornej (Błonia Mogilskie). Z nowo wybudowanego obiektu, który został przekazany klubowi przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, może już korzystać także lokalna społeczność.

W ramach zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie inwestycji Gminy Miejskiej Kraków powstał w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami parterowy budynek świetlicy środowiskowej o powierzchni użytkowej niemal 500 m². Znajdują się w nim m.in. świetlica o pow. ok. 164 m², zaplecze szatniowo-sanitarne dla boisk, magazyn sprzętu sportowego i zaplecze kuchenne.

Infrastrukturę sportową kompleksu stanowią: boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (62 x 33 m), kort do tenisa ziemnego ze sztuczną nawierzchnią (32 x 17 m), boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki ze sztuczną nawierzchnią (32 x 19 m) – wszystkie z oświetleniem, wygrodzeniem i piłkochwytami, a także siłownia zewnętrzna i urządzenia street workout, stoły do tenisa stołowego (2 szt.), stół do piłkarzyków, stoły do gry w szachy, plac zabaw dla dzieci i młodzieży.

Obiekt posiada również rekreacyjne wyposażenie parkowe i parking wewnętrzny. Wykonano też architekturę zieleni.

Koszt realizacji inwestycji: 12.050.637,75 zł, całość z budżetu Miasta Krakowa.

Wykonawca: Zakład Remontowo-Budowlany STAN Stanisław Bieniek, Andrzej Bieniek sp. j.

Projektant: dr inż. arch. Joanna Kołodziej, mgr inż. arch. Marcin Kołodziej, Pracownia Architektoniczna.

fot. Grawit Nosiadek/ZIS

Inwestycja powstała w ramach uchwały nr LXXXIII/1095/09 Rady Miasta Krakowa z dnia 21 października 2009 roku w sprawie Oferty Kompensacyjnej dotyczącej realizacji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, która obejmowała między innymi budowę kompleksu sportowego wraz z zapleczem i świetlicą środowiskową dla mieszkańców Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Założony w 1954 roku Międzyszkolny Klub Sportowy Krakus Nowa Huta zajmuje się szkoleniem młodych zawodników w rozbudowanej akademii piłkarskiej, we wszystkich juniorskich kategoriach wiekowych. Obecnie trenuje w nim ponad 500 zawodników – 21 grup treningowych w 9 kategoriach wiekowych – od dzieci po juniorów starszych. Klub prowadzi też sekcję gimnastyki artystycznej dziewcząt.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *