Nowy rekotor UJ chce zmian. „Trzeba znaleźć złoty środek”

FK
FK
Piotr Jedynak
Piotr Jedynak

Nowy rektor UJ chce poprawić jakość życia studentów. Jakie zmiany zaproponował?

Nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego został Piotr Jedynak. Najstarszą w Polsce uczelnią będzie rządził do 2028 roku. Jedynak jest 307. rektorem w historii UJ. Chociaż zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką historię ma uczelnia, przyznaje, że jest otwarty na zmiany. Niewykluczone, że uniwersytet przejdzie na czterodniowy tydzień nauki.

-Chcemy być jak najlepszym uniwersytetem badawczym, stawiamy na wysoką jakość kształcenia, chcemy być otwarci na nowości – powiedział Jedynak.

– Chcemy znaleźć złoty środek między, z jednej strony skróceniem tego tygodnia, ale z drugiej strony – zachowaniem jakości kształcenia – dodał nowy rektor.

Nowy rektor chce poprawić jakość życia studentów. Powstanie akademik?

Dla Jedynaka najważniejsza jest poprawa jakości życia studentów. Ze względu na wzrot cen mieszkań chciałby, by za jego kandecji rozpoczęła się budowa nowych akademików. Mieszkania, które pomieściłyby czterystu studentów miałyby powstać na Ruczaju.

Mamy zaciągnięte od dłuższego już czasu zobowiązanie wobec naszych studentów i priorytetem jest rozpoczęcie w tej kadencji budowy akademika na Ruczaju. To jest początek drogi do poprawy sytuacji studentów – powiedział Jedynak.

Więcej o Piotrze Jedynaku pisaliśmy tutaj.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *