W AGH rozpoczyna działalność Studenckie Centrum Konstrukcyjne

KS
KS
AGH

W Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oddano do użytku Studenckie Centrum Konstrukcyjne. Nowy obiekt na kampusie jest przede wszystkim dla studentów, którzy będą mogli tam tworzyć wynalazki i realizować innowacyjne przedsięwzięcia. Całość projektu kosztowała 16 mln zł.

Tokarki, frezarka, spawarki, drukarki, piece do obróbki cieplnej to tylko część specjalistycznego wyposażenia, z którego na co dzień będą mogły korzystać osoby studiujące w AGH. Park technologiczny SCK wyposażony jest w sprzęt o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł. 

Studenckie Centrum Konstrukcyjne podzielone jest na dwie sekcje – projektową i konstrukcyjną, które rozmieszczone są na dwóch kondygnacjach budynku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1400 m2. Sekcja projektowa przeznaczona jest dla kół naukowych z całej AGH. Studentki i studenci będą mogli pracować merytorycznie nad prowadzonymi przez siebie projektami. Druga sekcja o charakterze konstrukcyjnym wyposażona jest w niezbędny sprzęty pozwalający na realizację projektów z użyciem m.in.: tokarek, frezarek, spawarek, piaskarek, komory lakierniczej, prasy hydraulicznej, wycinarki laserowej, szlifierki, przecinarki taśmowej, specjalistycznej wiertarki czy drukarki 3D. 

– Dzięki Studenckiemu Centrum Konstrukcyjnemu kształcenie praktyczne wchodzi w kolejny, jeszcze bardziej zaawansowany etap. Udostępnimy naszej studenckiej społeczności przestrzeń, która z pewnością będzie miejscem, gdzie zrodzą się przełomowe pomysły, innowacje udoskonalania projektów czy zawiążą się pierwsze studenckie spółki. Takie miejsca jak nasze SCK wyzwala w młodych ludziach ogromny potencjał. Wzmacnia kreatywność i pozwala w warunkach pracy samodzielnej, ale także grupowej rozwijać śmiałe projekty – podkreślił podczas uroczystego otwarcia SCK rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis. 

Studenckie Centrum Konstrukcyjne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Studenckiego AGH. Całkowita wartość projektu to ponad 16 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków budżetu państwa z dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki wyniosło 10 mln zł.

fot. AGH.edu.pl

Źródło: AGH w Krakowie

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *