----- Reklama -----

Zamieszanie ws. Superpucharu Polski. Kiedy Wisła zagra z Jagiellonią? 

KS
KS

Starcie w Superpucharze Polski pomiędzy Wisłą Kraków, a Jagiellonią Białystok może odbyć się dopiero na wiosnę. Według informacji podanych przez “WP Sportowe Fakty”, mecz o Superpuchar polski może odbyć się gdy Jagiellonia odpadnie z Ligi Konferencji Europy.

Tegoroczny Superpuchar Polski sprawia ogromne problemy wszystkim. Mamy już wrzesień, a mecz nie został rozegrany. Datę spotkania przełożono z 7 lipca i dalej nie podano dokładnych szczegółów, kiedy odbędzie się starcie pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok.  

Przygoda w Europie była problemem

Dużym problemem jaki towarzyszył rozegraniu meczu w Superpucharze Polski były rozgrywki europejskie, w których Wisła i Jagiellonia brały udział. Klub z Krakowa odpadł dopiero w IV rundzie eliminacji do Ligi Konferencji, a Jagiellonia dostała się do fazy ligowej LKE. Oznacza to, że kluby nie mogły rozegrać wcześniej ze sobą spotkania o Superpuchar Polski. 

Według informacji przekazanych przez “WP Sportowe Fakty”, w sprawie rozegrania meczu Superpucharu trwają obecnie rozmowy pomiędzy zainteresowanymi klubami, PZPN-em, a także Ekstraklasą. Okazuje się, że najwcześniej starcie Wisły i Jagielloni mogłoby zostać rozegrane po tym jak mistrz Polski odpadnie z Ligi Konferencji. Oznaczałoby to więc dopiero, że spotkanie odbędzie się na wiosnę. A gdyby białostoczanie doszli do finału, możliwy jest nawet scenariusz, w którym o Superpuchar zespoły zagrają po tym jak odbędzie się finał nadchodzącej edycji Pucharu Polski.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *