Można już kupić bilety do Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Znamy ceny

KS
KS
cogiteon

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oficjalne otwarcie ma zaplanowane na czerwiec, ale już teraz można zakupić bilety. Od 23 czerwca będzie można zwiedzać interaktywną wystawę stałą. Dwa dni później startują zajęcia w laboratoriach. 

Można już kupować bilety do Cogiteon

Zarezerwować bilety on-line można po tym adresem: bilety.cogiteon.pl. Za bilety musimy dać przynajmniej 35 zł. 

Pierwsi zwiedzający będą mogli skorzystać z atrakcji od niedzieli 23 czerwca. Tego dnia po raz pierwszy otwarta będzie najważniejsza ekspozycja: „Człowiek i jego marzenia”. Składa się ona z ponad stu eksponatów, podejmujących tematy związane m.in. z biologią, funkcjonowaniem w społeczeństwie, odkrywaniem świata, przyrodą czy technologią.

Otwarty jest już teren wokół instytucji. Jest tam park obejmujący prawie 300 drzew, naukowy plac zabaw, ogród na zielonym dachu oraz zabezpieczony lotniczy schron paliwowy – pamiątka z okresu II wojny światowej, odkryta podczas budowy.  

Cogiteon to laboratoria i pracownie

W Cogiteonie jest aż 6 laboratoriów i pracowni edukacyjnych. One także ruszą pod koniec czerwca. Mikroskopowanie w Laboratorium Przyrody, tworzenie obrazów w Pracowni Techniki, doświadczenia z powietrzem w Laboratorium Reakcji to pierwsze propozycje. Będą dostępne od 25 czerwca.

Małopolskie Centrum Nauki powstało dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich, które wsparły inwestycję kwotą ponad 190 mln zł. 

fot. Facebook /Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon/

Źródło: Cogiteon.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *