Mieli być podhalańskimi Ronaldinho. Muszą wrócić do ojczyzny

FK
FK
fot: Straż Graniczna

Mieli czarować na podhalańskich boiskach. Na przeszkodzie stanęło im prawo…

Dwaj mężczyźni z Brazylii chcieli robić piłkarskie kariery na Podhalu. 20-latek i 22-latek występowali w klubach podhalańskiej klasy A i B. Niestety, nie będziemy mogli dalej śledzić rozwoju podhalańskich Canarinhos. Straż Graniczna zobowiązała Brazylijczyków do opuszczenia Polski.

Piłkarze z Brazylii muszą wrócić do ojczyzny. Chcieli robić karierę na Podhalu

Wszystko przez to, że nie sformalizowali swojego pobytu w Polsce. Obywatele Brazylii mogą przebywać w strefie Schengen 90 ze 180 kolejnych dni w ramach ruchu bezwizowego. Brazylijczycy przebywali za długo. Jeden przeterminował swój pobyt o 11, a drugi o 18 dni.

– Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzję, w której zobowiązał obywateli Brazylii do opuszczenia Polski oraz orzekł o zakazie ich ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 6 miesięcy – informuje Straż Graniczna.

Straż Graniczna wydała komunikat:

„Przypominamy, że każdy cudzoziemiec wykonujący pracę zarobkową w Polsce – również jako piłkarz – oprócz uregulowania kwestii cywilno-prawnych z pracodawcą – musi posiadać odpowiednie dokumenty, by legalnie przebywać w Polsce oraz zezwolenia niezbędne do wykonywania tejże pracy w RP.”

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *