----- Reklama -----

Wisła Kraków szykuje się na ekstraklasę. Białą Gwiazdę czeka pracowity czerwiec i lipiec

FK
FK

Piłkarze Wisły Kraków wyjechali na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. Klub szykuje się do nowego sezonu Ekstraklasy, który rozpocznie się 26 lipca.

Nowi w kadrze, kilka pożegnań

Trener Mariusz Jop zabrał na obóz 28 zawodników. W kadrze znaleźli się dwaj nowi piłkarze — bramkarz Marcel Łubik oraz obrońca Maxence Maisonneuve. Klub opuścili natomiast Kamil Broda, Joseph Colley, Anton Cziczkan, Ardit Nikaj oraz Dawid Olejarka.

Pięć sparingów przed ligą

Zgrupowanie potrwa do 2 lipca. W tym czasie Wisła rozegra dwa mecze kontrolne. W sobotę zmierzy się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a tydzień później, 1 lipca, zagra z Puszczą Niepołomice. Po powrocie do Krakowa czeka ją jeszcze kilka kolejnych sprawdzianów — 4 lipca z MFK Karviną, 11 lipca z Wrexhamem w meczu jubileuszowym, 12 lipca z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a 18 lipca z Artisem Brono w roli generalnej próby przed sezonem.

26 lipca pierwsze starcie o punkty

Nowy sezon Ekstraklasy Wisła Kraków zainauguruje 26 lipca o godzinie 20:15. Rywalem Białej Gwiazdy w pierwszym meczu będzie GKS Katowice.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *