Piłkarze Wisły Kraków wyjechali na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. Klub szykuje się do nowego sezonu Ekstraklasy, który rozpocznie się 26 lipca.
Nowi w kadrze, kilka pożegnań
Trener Mariusz Jop zabrał na obóz 28 zawodników. W kadrze znaleźli się dwaj nowi piłkarze — bramkarz Marcel Łubik oraz obrońca Maxence Maisonneuve. Klub opuścili natomiast Kamil Broda, Joseph Colley, Anton Cziczkan, Ardit Nikaj oraz Dawid Olejarka.
Pięć sparingów przed ligą
Zgrupowanie potrwa do 2 lipca. W tym czasie Wisła rozegra dwa mecze kontrolne. W sobotę zmierzy się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a tydzień później, 1 lipca, zagra z Puszczą Niepołomice. Po powrocie do Krakowa czeka ją jeszcze kilka kolejnych sprawdzianów — 4 lipca z MFK Karviną, 11 lipca z Wrexhamem w meczu jubileuszowym, 12 lipca z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a 18 lipca z Artisem Brono w roli generalnej próby przed sezonem.
26 lipca pierwsze starcie o punkty
Nowy sezon Ekstraklasy Wisła Kraków zainauguruje 26 lipca o godzinie 20:15. Rywalem Białej Gwiazdy w pierwszym meczu będzie GKS Katowice.



