Boniek gratuluje Wiśle. „Kto go utrzyma w ryzach?”

FK
FK
Jarosław Królewski dał Wisłe pierwsze trofeum od 13 lat

Legenda reprezentacji Polski gratuluje Wiśle. W swoim stylu…

Wisła Kraków dokonała reczy wielkiej. Pierwszoligowy zespół pokonał Pogoń Szczecin, kandydata do mistrzowskiego tytułu i zdobył Puchar Polski. Mecz miał dramatyczny przebieg, nie brakowało zwrotów akcji i pięknych emocji. Więcej pisaliśmy tutaj.

Boniek: „Kto utrzyma Królewskiego w ryzach?”

Gratulacje dla krakowian płyną z całej Polski. W swoim stylu wyczyn Wiślaków docenił Zbigniew Boniek, były prezes PZPN i legenda piłki nożnej.

– Jeden z najpiękniejszych finałów Pucharu Polski . Pogoń będzie długo pamiętała ten mecz. Wisła fantastyczna, Kaziu Kmiecik wzruszony. Brawa dla kibiców obu drużyn. Ps. Gratulacje dla Trampkarza, kto go teraz utrzyma w ryzach – napisał Boniek.

To nawiązanie do wpisu, w którym Boniek skrytkował Jarosława Królewskiego. Gdy Wisła spadała napisał: „Trampkarz, chciał uczyć wszystkich nie mając żadnej wiedzy. Dołączy do grona tych co byli, krzyczeli, uczyli wszystkich i potem szybko zniknęli„.

Królewski zachwycony atmosferą na PGE Narodowym

Jak się okazało przepowiednia Bońka nie spełniła się. Królewski świętuje największy suckes Wisły od 2011, gdy po raz ostatni sięgnęła po mistrzostwo Polski.

– Dziękuję. Wygrała drużyna zdecydowanie piłkarsko efektywniejsza i efektowniejsza tego dnia z lepszym pomysłem na grę i jakością, a także wyższą determinacją. Atmosfera i fani obu drużyn zachowywali się wzorowo – odpowiedział Królewski.

O to, żeby świeżo upieczony zdobywca Pucharu Polski nie odleciał zbyt wysoko zadba.. jego żona.

– Spokojnie – ja to ogarnę. Proszę być spokojnym – tak Aleksandra Królewska odpisała Bońkowi.

Czytaj także: Tak Wisła świętowała Puchar Polski.

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *