Czy to najdłuższa flaga w całej Polsce? Wisi przy ulicy Racławickiej

MN
MN

Ten widok robi wrażenie. Tradycyjnie już z okazji przypadającego 2 maja Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na budynku UMWM w Krakowie przy ulicy Racławickiej 56 zawisła ogromna flaga w biało-czerwonych barwach.

Jest to prawdopodobnie największa nie tylko w Małopolsce, ale być może w całym kraju flaga. Ten symbol przynależności narodowej mierzy aż 30 metrów długości i 5 metrów szerokości.

– Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to wyjątkowe święto, które obchodzimy już od 20 lat. Nasze symbole narodowe są powodem do dumy. Na ulicach i budynkach administracyjnych powiewają biało-czerwone flagi. Zachęcam wszystkich mieszkańców Małopolski do tego, aby wspólnie świętować to szczególne majowe święto i udekorować swoje domy biało-czerwoną flagą – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, pomiędzy świętami narodowymi.

Istotne było także podkreślenie znaczenia obchodów Światowego Dnia Polonii i Polaków za Granicą, który również obchodzimy tego dnia.

Źródło: Malopolska.pl
Fot: Malopolska.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *