Dla zdrowia i ochłody! Tężnie solankowe już działają

MN
MN

Chcesz przez chwilę pooddychać w Krakowie powietrzem, które do złudzenia przypomina to nadmorskie? To możliwe dzięki działaniu tężni solankowych, które uruchomiono po zimowej przerwie nad Bagrami i Zalewem Nowohuckim. Dostępne są już także miejskie pitniki, a w najbliższym czasie będziemy mogli podziwiać pływające fontanny na Zalewie Nowohuckim. Na resztę wodnych atrakcji poczekamy do połowy czerwca.

Z pitników skorzystać można m.in. na Błoniach, w parkach Krakowskim i Czyżyny, nad Zalewem Nowohuckim oraz niektórych placach zabaw. Aby je szybko zlokalizować, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google Maps hasła pitnik miejski lub kranowianka w restauracji, albo dla obu kategorii wodopój. Woda udostępniania jest w nich nieodpłatnie.

Mikroklimat nadmorskich podróży

Przypominamy, że godzinny spacer przy tężni solankowej to dawka jodu, która odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Kuracja szczególnie wskazana jest dla osób w czasie rekonwalescencji po chorobie, dla palaczy, osób pracujących w zapylonej przestrzeni i wysokiej temperaturze. Pozytywny wpływ odczują również osoby na co dzień pracujące głosem.

Pływające fontanny nad Zalewem Nowohuckim

W najbliższych dniach będziemy mogli podziwiać pływające fontanny w Nowej Hucie. Woda współgra tam z muzyką, natomiast po zachodzie słońce spektakl wzbogacany zostaje o efekty świetlne. Fontannami można sterować za pomocą konsoli znajdującej się na brzegu. Im więcej uczestników, tym lepiej!

W Dzień Dziecka, 1 czerwca, zacznie działać wodny plac zabaw w parku Jordana. Natomiast podobnie jak w roku ubiegłym, na połowę czerwca przewidziane jest uruchomienie miejskich fontann.

Źródło: Krakow.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *