Krakowscy policjanci rozbili gang sutenerów

FK
FK
fot: KMP Kraków

Policja rozbiła gang krakowskich sutenerów. Dziewięć osób usłyszało zarzuty.

W nocy z soboty na niedzielę  krakowscy policjanci razem z kryminalnymi z KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej dokonali 23 zatrzymań. Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie doprowadziło do postawienia zarzutów dziewięciu osobom. Podjerzewa się, że działały w grupie przestępcznej trundniącej się między innymi sutenerstwem.

Dziewięc osób usłyszało zarzuty

To wynik operacji prowadzonej od jakiegoś czasu. Śledczy zbierali dowody, by rozpracować środowisko krakowskich sutenerów. Zatrzymano 16 kobiet i siedmiu mężczyzn.

W toku przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 33 telefony komórkowe, gotówkę w kwocie blisko 135 tysięcy złotych, ponad 1,5 tysiąca dolarów, ponad 18 tysięcy euro oraz nielegalne substancje – informuje krakowska policja.

Dziewięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe. Najwyższe na kwotę stu tys. złotych. Oskarżonym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *