Nowa murawa na stadionie Cracovii? To szansa dla Wisły Kraków

FK
FK

Cracovia dostanie nową murawę, chociaż nie ma na nią środków w budżecie? Wisła Kraków może na tym skorzystać.

Na stadionie Cracovii mecze jako gospodarze rozgrywają dwa zespoły. Oprócz krakowian, gra na nim Puszcza Niepołomice. Beniaminek ekstraklasy podpisał umowę do końca 2024 roku. Niezależnie od tego, w której klasie rozgrywkowej będą grali niepołomiczanie w 2025 będą musieli wrócić na swój obiekt, albo wynająć nowy.

Murawa na Cracovii w coraz gorszym stanie

Przez to, że obiekt co tydzień wykorzystuje się do gry, murawa jest mocno wyeksploatowana. Planowano wymienić ją w 2023 roku po Igrzyskach Europejskich, ale na warunki nie zgodziła się Cracovia.

Murawa miała zostać wymieniona po igrzyskach europejskich w 2023 roku. Cracovia jednak nie przystała na ten warunek. Teraz trzeba będzie rozmawiać z nowym prezydentem miasta, bo na to nie ma środków w budżecie – powiedział Gazecie Krakowskiej Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta ds. sportu (tutaj).

Na remoncie boiska skorzysta Wisła Kraków?

Ostatni raz murawę wymieniono w 2016 roku. Krakowianie chcieliby, żeby remontu boiska dokonano latem po zakończonym sezonie. Urząd Miasta ma dla Cracovii propozycję, na której… skorzystałaby Wisła Kraków.

Cracovia dostała propozycję z Urzędu Miasta, że wymiana murawy będzie się wiązać z obniżką czynszu dla Wisły Kraków. Klub analizuje tę możliwość, mając jednocześnie na uwadze fakt, że w przeszłości były już dokonywane inwestycje jeśli chodzi o stadion Wisły – zdradziła Marzena Warwas-Młynarczyk, rzecznik prasowa Cracovii.

Jak słyszymy na razie nie zapadną żadne decyzje w tej sprawie. Zarząd Cracovii najpierw chce się spotkać z Aleksandrem Miszalskim, nowym prezydentem Krakowa.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *