Piknik chorwacki w Krakowie. Do wygrania będzie wycieczka do Chorwacji 

KS
KS
bagry

W najbliższą sobotę, 25 maja, na terenie Małej Chorwacji na krakowskich Bagrach odbędzie się piknik chorwacki. Krakowian czeka wiele ciekawych atrakcji. Podczas wydarzenia do wygrania będzie wycieczka do Chorwacji. 

Uroczyste otwarcie pikniku rozpocznie się o godz. 10:30 pochodem mieszkańców i zaproszonych gości Promenadą Chorwacką od wejścia do Małej Chorwacji przy ul. Koziej od strony ul. Bagrowej, który poprowadzi orkiestra z Wilamowic. 

Na terenie Małej Chorwacji znajduje się jedyna na świecie Aleja Gwiazd Chorwackich, w której znajdują się gwiazdy z nazwiskami słynnych Chorwatów lub Polaków mających korzenie chorwackie, którzy mają swój niezaprzeczalny wkład w budowaniu polsko-chorwackich relacji, wspierali działania Polaków w dążeniu do niepodległości i mieli wpływ na rozwój różnych dziedzin życia na terenie Polski w okresach jej zaborów, jak i w czasach odzyskania przez nią niepodległości. O godz. 12.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie ośmiu nowych gwiazd.

O godz. 17:00 uczestnicy pikniku będą mieli także okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Chorwacji, w 4* hotelu w miejscowości Tisno na wyspie Murter. 

O godz. 19:00 wystąpi chorwacki piosenkarz David Danijel. 

W trakcie pikniku będzie można wysłuchać chorwackiej muzyki, degustować chorwackie potrawy, uczestniczyć w konkursach, animacjach, pokazach, zakupić nieruchomość w Chorwacji, posadzić lawendę, porozmawiać z dalmatyńczykami, pływać na żaglówkach i spotkać wiele innych atrakcji na wodzie i na lądzie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Program chorwackiego pikniku i regulamin konkursu znajduje się na Facebooku konsulatu Republiki Chorwacji i stronie www.konsulat.chorwacja.krakow.pl

Specjalna linia autobusowa

Z okazji pikniku zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 497. Linia będzie kursować w godz. ok. 10.00–20.30 po następującej trasie: „Podgórze SKA” – ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Kuklińskiego, ul. Lipska, ul. Mierzeja Wiślana, ul. Sudecka – „Bagry Tężnia”. 

Autobusy w godz. ok. 11.00-19.00 będą kursować co 20 minut, a poza tymi godzinami – co 40 minut. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *