Ponad 140 spektakli w Krakowie. Już w piątek rusza 37. edycja Ulica Festival 

KS
KS
festiwal teatralny

To już 37. edycja Ulica Festival. Jak co roku Kraków stanie się wielką sceną teatralną. W mieście pojawią się artyści z najdalszych zakątków świata. Festiwal potrwa od 5 do 7 lipca. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

ULICA Festival organizowana przez Teatr KTO i Dyrektora Jerzego Zonia to flagowe wydarzenie naszego regionu, rozpoznawalne na całym świecie, które rokrocznie gości ponad 180 artystów z całego świata i ściąga dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów. 

W tym roku podczas trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 140 prezentacji teatralnych. Od beztroskich klaunad, przez finezyjne marionetkowe pokazy, po zapierające dech w piersi wieczorne fireshow. Na festiwalu zarówno dzieci jak i dorośli widzowie znajdą coś dla siebie. 

Największy festiwal w Europie

ULICA Festival jest największym tego typu festiwalem teatralnym w naszej części kontynentu. Większość przedstawień odbywa się w otwartej przestrzeni na jednej z największych scen w Europie – krakowskim Rynku. Ale ULICA wychodzi także poza Kraków. Angażujemy małe ośrodki miejskie położone wokół krakowskiej metropolii, takie jak Tarnów, Limanowa i Niepołomice. Jedziemy też na północ Polski, do Ełku i w stronę zachodu – do Konina. Lato to zatem czas, kiedy teatr uliczny – teatr przepiękny, bajkowy­– gości na placach naszych miast. Zapraszamy do Krakowa zawsze w pierwszy weekend lipca – zachęca Jerzy Zoń, Dyrektor Teatru KTO oraz Art Director ULICA Festival. 

Podczas 37. ULICY na widzów czekać będzie sporo teatru tańca i performansu, zarówno z rodzimej sceny, jak i zza granicy. Na festiwalu nie zabraknie również akrobatów, cyrkowców i żonglerów. 

Jak co roku spora część programu dedykowana jest dzieciom, dzięki czemu całe rodziny mogą liczyć na naprawdę świetną zabawę. Lista zespołów i spektakli idealnych dla młodych i nieco starszych widzów jest naprawdę długa. 

Tegoroczne miejsca prezentacji spektakli w Krakowie: 

  • Rynek Główny: od strony Wieży Ratuszowej i od strony kościoła św. Wojciecha 
  • Mały Rynek 
  • plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej 
  • Dworek Białoprądnicki (ogród) 
  • Rynek Podgórski 
  • Teatr KTO (ogród) 
  • Fabryczna 13 

Podczas ULICY organizatorzy nie zapomną o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami. Stworzą specjalnie dla nich wydzielone strefy oraz zapewnią asystentów, którzy pomogą w przemieszczaniu się i zajmowaniu wygodnych miejsc z najlepszą widocznością. 

Pełny program 37. ULICA Festival: ulicafestival.pl 

fot. /Teatr KTO/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *