Prezydent wysłał list do krakowian. Miszalski obiecuje i prosi

FK
FK
KRAKOW 07.05.2024 KONFERENCJA PRASOWA PREZYDENTA ELEKTA ALEKSANDRA MISZALSKIEGO I PREZYDENTA KRAKOWA JACKA MAJCHROWSKIEGO NZ Aleksander Miszalski FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

O co poprosił krakowian Aleksander Miszalski? Co im obiecał?

W środę Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa otrzymał absolatorium za za wykonanie budżetu w roku 2023 oraz wotum zaufania.

– Z przyjęciem tego budżetu, jak i jego wykonaniem nie miałem siłą rzeczy wiele wspólnego, dlatego traktuję je jako absolutorium udzielone Prezydentowi Majchrowskiemu – poinformował skromnie Miszalski.

Prezydent pisze do krakowian

W czwartek krakowianie dostali list od prezydenta.

– Ubiegając się o mandat zaufania Mieszkanek i Mieszkańców Krakowa, przedstawiłem swój program dla naszego miasta. Dziś, już jako prezydent, chciałbym wszystkie złożone obietnice potwierdzi – zaczął Miszalski.

A wśród nich obietnica rozpoczęcia budowy krakowskiego metra. To nie koniec, bo Miszalski chciałby, żeby każdy mieszkaniec Krakowa, niezależnie od tego gdzie mieszka, do przystanku komunikacji miejskiej miał nie dalej niż 500 metrów.

Kraków ma się zazielenieć. Podczas swojej prezydentury Miszalski chce zasadzić 200 tys. drzew.

Prezydent nie zapomina o młodych mieszkańcach. Każdy z nich ma dostać bon o wartości 600 złotych. Do wykorzystania na sport, albo kulturę. Dla najstarszych rozwijane mają być Centra Aktywności seniora.

W Krakowie powstaje Plan Ogólny. Mieszkańcy mogą pomóc

Prezydent zaapelował do mieszkańców by pomogli magistratowi zadecydować, jak ma się rozwijać Kraków.

Właśnie teraz pracujemy nad nowym dokumentem – Planem Ogólnym dla miasta, który zastąpi Studium Zagospodarowania Przestrzennego i będzie wyznaczał strefy, gdzie powinna być zabudowa mieszkaniowa, zieleń, usługi, handel wielkopowierzchniowy czy tereny przemysłowe. Każdy może i powinien do 30 czerwca zgłosić swoje wnioski i uwagi – pisze prezydent.

Formularz planu ogólnego można pobrać ze strony krakow.pl. Również w magistracie czekają na mieszkańców specjalne stanowiska, w których wypełnią ankietę.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *