W Krakowie powstał nowy park. Rządzą w nim… gołębie!

MS
MS

W okolicy ulicy Lea powstał nowy park kieszonkowy. Nowo powstała przestrzeń została rekreacyjnie zaadaptowana z myślą o okolicznych mieszkańcach, klientach targowiska oraz lokalnych przedsiębiorcach.

Ogród jest podzielony na strefy, które łączą ścieżki spacerowe. Znajduje się w nim także miejsce do zabawy dla najmłodszych.

W parku można się przemieszczać alejkami spacerowymi, na drewnianych podestach pojawiły się wygodne ławki, ławko-huśtawki, stoliki piknikowe oraz urządzenia do zabawy dla dzieci. Z myślą o miłośnikach czytelnictwa zaprojektowano biblioteczkę, dzięki której wymiana książek z innymi mieszkańcami stanie się łatwa i przyjemna.

W Gołębim Ogrodzie Krakowian nie mogło zabraknąć elementów nawiązujących do motywu przewodniego miejsca, a są to: poidełka dla ptaków, karmnik i tzw. „gołębi informator” czyli tablica informacyjna z charakterystyką tych ptaków.

W istniejącą zieleń wkomponowano nowe nasadzenia drzew i krzewów. Gatunki roślin dobrano w taki sposób, aby o każdej porze roku goście ogrodu mogli cieszyć się urokami przyrody. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Lokalizacja parku:

Źródło: krakow.pl

fot. Gołębi Ogród Krakowian (fot. Zarząd Zieleni Miejskiej)

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *