We wtorek zaprzysiężenie Miszalskiego. Czego się spodziewać?

FK
FK
Aleksander Miszalski

Uroczyste zaprzysiężenie dopiero we wtorek. Ale nowy prezydent już rzucił się w wir pracy.

Aleksander Miszalski jest nowym prezydentem Krakowa. We wtorek 7 maja o godzinie 10 uroczyście zostanie zaprzysiężona nowa Rada Miejska, oraz prezydent. Radni wybiorą przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

We wtorek uroczyste zaprzysiężenie Miszalskiego

Zanim Miszalski zostanie uroczyście zaprzysiężony, wraz z Jackiem Majchrowskim, poprzednim prezydentem Krakowa spotka się z dziennikarzami. Prezydenci przewidzieli półgodzinny briefing.

Przypomnijmy, że po wyborze na prezydenta Krakowa Miszalski od razu złożył mandat poselski. Jego miejsce w Sejmie zajął Dominik Jaśkowiec. Prezydent elekt zapowiedział również, że sprzeda Lexusa, którym jeździł jego poprzednik. Miszalski po Krakowie woli poruszać się rowerem. Zapowiedział również audyt w miejskich spółkach i urzędach.

Nie będę czekał na zaprzysiężenie. Od razu ruszam do pracy. Można podjąć szybkie decyzje, no ale co z tego, jak będą nietrafne. Daleko mi do działań populistycznych. Chociaż lexusa sprzedam, to już zapowiedziałem. Nie będę jeździć lexusem. Jeżdżę rowerem na co dzień – mówił na antenie radia RMF FM w dniu, w którym wygrał wybory.

Co Miszalski chce zmienić w Krakowie?

Cel jaki postawił przed sobą Miszalski to rozpoczęcie budowy metra. Wraz z ekspertami oszacował, że pierwsza linia powstanie za około siedem lat.

Rozmawiałem ze specjalistami i taki harmonogram wyznaczyliśmy. Oczywiście, że są różne zabytki w Krakowie, ale metro się kopie trochę głębiej. Zakładam, że specjaliści, którzy w tym zakresie doradzali, wiedzieli co mówią – wyjasnił prezydent.

Prezydent miał w programie wyborczym wiele punktów, wkrótce. będzie mógł zająć się ich realizacją. Pierwszym zastępcą Miszalskiego został profesor Stanisław Mazur. To rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *