Znamy kolejną zastępczynię Miszalskiego. Kim jest Maria Klaman?

FK
FK
fot: Kraków.pl

Nowa zastępczyni prezydenta będzie zajmowała się między innymi polityką społeczną. Kim jest Maria Klaman?

Czwartą zastępczynią Aleksandra Miszalskiego, prezydenta Krakowa została Maria Klaman. Będzie odpowiedzialna za działania miasta w zakresie edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

Prezydent Krakowa wybrał czwartą zastępczynię

To doskonale wykształcona działaczka. Pochodząca z Sopotu Klaman na Uniwersytecie Gdańskim ukończyła filologię polską i filozofię. Zrobiła studia podyplomowe z zakresu gender studies. Obecnie jest w trakcie zdobywania MBA in Community Management, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Będziemy realizować program zawarty w porozumieniu Nowej Lewicy z Aleksandrem Miszalskim. Będę osobą, która chce łączyć i zapraszam wszystkie środowiska do współpracy  – powiedziała Klaman.

39-letnia Klaman między innymi sprawowała funkcję rzeczniczki w samorządach lokalnych, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach kultury w Gdańsku, Warszawie i Sopocie. Jest członkinią Nowej Lewicy. Była mentorką w kampanii edukacyjnej „Kobiety na wybory” (2024), rzeczniczką, doradczynią zarządu i koordynatorką działań operacyjnych w Stowarzyszeniu Ruch Samorządowy „TAK! Dla Polski” (2021–2024).

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *